WCK v Prievidzi: Laos a odľahlé oblasti Thajska

Laos a odľahlé oblasti Thajska. V Regionálne kultúrne centrum , Záhradnícka 19, Prievidza. Slovensko.

Kmene dlhokrkých žien, ktoré si krčnú chrbticu naťahujú obručami, odľahlé džungle Laosu, budhistické kláštory, 400 km dlhý splav rieky Mekong, 3000 km na motorke po odľahlých oblastiach Thajska a mnoho ďalších zaujímavostí. Témou štvrtého posedenia, na ktorom Whisky premietne fotografie, porozpráva zážitky a odpovie na vaše otázky, bude Laos a odľahlé oblasti Thajska.

Spevák kapely Slobodná Európa Whisky, sa po dlhých rokoch cestovania po odľahlých kútoch piatich kontinentov rozhodol vytiahnuť na svetlo sveta svoje mnohé zážitky a fotografie zo svojich výprav. Na svojich cestách Whisky navštívil viac ako 60 krajín, v ktorých sa zameriaval najmä na odľahlé oblasti s atraktívnymi prírodnými scenériami, zachovalými pôvodnými etnikami a kultúrami, bez turistického ruchu, ktoré často preskúmaval na motorke, na ktorej prešiel po cestách – necestách viac ako 20 000 km. Za všetky oblasti, ktoré navštívil môžeme len tak námatkovo spomenúť napríklad Indiu (ktorú navštívil 13 krát..), Nepál (kde niekoľkokrát, sám bez nosíčov, absolvoval pešie pochody cez Himaláje dlhé viac ako 500 km, cez sedlá vo výškach viac ako 55OO m.n.m.), Venezuelu, Laos, Indonéziu,Vietnam, Kamerun. Borneo, Srí Lanku, Peru, Andamanské ostrovy, Sumatru, Austráliu, Čínu, Bolíviu, Albánsko, Filipíny, Afganistan, Kambodžu, Sulawesi, Chile, Kosovo, Maroko, Ladakh, Togianské ostrovy, Sikkim a mnohé ďalšie. Jeho dlhoročné skúsenosti filmového kameramana naznačujú profesionálnu úroveň fotografií...

Whiskyho cestovateľské kino sa uskutoční v mnohých slovenských mestách formou posedení, na ktorých spevák osobne premietne fotografie a porozpráva zážitky z jednotlivých výprav.

Priestor dostanú samozrejme aj otázky divákov.